KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 13824027
nr 1382 4027
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Gouache, Signerad, daterad -55, landskap med hus, 25x63, yttermått inklusive ram: 41x79 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:06:34
25/2 23:46:18
800 kr
27/2 10:37:11
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Gouache