KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 13824027

nr 1382 4027

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Gouache, Signerad, daterad -55, landskap med hus, 25x63, yttermått inklusive ram: 41x79 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 1 mars 2021
kl 18:06:34

25/2 23:46:18 1      800 kr
27/2 10:37:11 2      Vinnande bud

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman
Gouache